Om os

Vi er en af Danmarks største virksomheder inden for familie-og arveret

Hvem er vi?

FamilieTestamente er en af Danmarks største virksomheder inden for familie-og arveret, og med et stort fokus på juridisk og personlig rådgivning.

Vores rådgivning er af absolut højeste faglige kvalitet kombineret med de nyeste digitale løsninger. Det er vores  specialiserede jurister, som foretager al rådgivning indenfor alle aspekter af familie- og arveret.

Vi udarbejder flere end 1000 juridiske dokumenter om måned og vores klare mission er at sikre alle danskere ved sygdom, skilsmisse og dødsfald.

Processen er enkelt og nem, hvilket sikrer, at vi kan tilbyde en konkurrencedygtig pris på udarbejdelsen af dit juridiske dokument.

Vi har et tæt samarbejde med DreistStorgaard Advokater, således at vi altid kan sikre alle kundens behov bliver opfyldt uanset situation og kompleksitet.

Mission

Vores mission er at tilbyde juridisk hjælp i form af gennemarbejdede og skræddersyede testamenter og øvrige juridiske dokumenter, som sikrer dig og din familie bedst muligt.

Vision

Vores vision er at blive klienternes foretrukne valg til udarbejdelse af testamenter og øvrige juridiske dokumenter indenfor familie- og arveretten. Vi vil sikre flest mulige et juridisk korrekt testamente og tilbyde vores klienter sikkerhed til en fast, lav pris – og den helt rigtige rådgivning.

Medarbejdere

Jurister

Aqdas Olsen

Jurist (cand.jur)
aqdas@familietestamente.dk

Caroline Ravn Pedersen

Jurist (cand.jur)
caroline@familietestamente.dk

Katrine Lindgaard Pedersen

ChefJurist (cand.jur)
katrine@familietestamente.dk

Kathrine Bolmgren

Katrine Andersen

Sanna Maja Merrild Olsen

Jurist (cand.jur)
sanna@familietestamente.dk

Lise Bøgild Paulsen

Jurist (cand.jur)
lise@familietestamente.dk

Malika Nezami

Jurist (cand.jur)
malika@familietestamente.dk

Stine Carøe Ritter

Jurist (cand.jur)
stine@familietestamente.dk
Stud.jur

Alberte Horsted

Stud. jur.

Cecilie Dygaard

Stud. jur.

Frederikke Olsen

Stud. jur.

Freja Victoria Villumsen

Laura Lærke Lindkvist

Stud.jur.

Sascha Rosholm

Stud. jur.

Sofie Stefansson

Stud.jur.

Stefan Rindom

Stud. jur.
Administration

Janne Jelstad

Kommunikationsansvarlig
janne@familietestamente.dk

Susanne Mathiassen

HR chef
Svar på 5-7 spørgsmål i arvesten, så finder du ud af, hvem der arver efter dig ifølge arveloven.

Hvem arver efter dig, hvis du ikke har et testamente?