Om os

Vi er en af Danmarks største virksomheder inden for familie-og arveret

Hvem er vi?

FamilieTestamente er en af Danmarks største virksomheder inden for familie-og arveret, og med et stort fokus på juridisk og personlig rådgivning.

Vores rådgivning er af absolut højeste faglige kvalitet kombineret med de nyeste digitale løsninger. Det er vores  specialiserede jurister, som foretager al rådgivning indenfor alle aspekter af familie- og arveret.

Vi udarbejder ca. 2000 juridiske dokumenter om måneden og vores klare mission er at sikre alle danskere ved sygdom, skilsmisse og dødsfald.

Processen er enkelt og nem, hvilket sikrer, at vi kan tilbyde en konkurrencedygtig pris på udarbejdelsen af dit juridiske dokument.

Vi har et tæt samarbejde med DreistStorgaard Advokater, således at vi altid kan sikre alle kundens behov bliver opfyldt uanset situation og kompleksitet.

Mission

Vores mission er at tilbyde juridisk hjælp i form af gennemarbejdede og skræddersyede testamenter og øvrige juridiske dokumenter, som sikrer dig og din familie bedst muligt.

Vision

Vores vision er at blive klienternes foretrukne valg til udarbejdelse af testamenter og øvrige juridiske dokumenter indenfor familie- og arveretten. Vi vil sikre flest mulige et juridisk korrekt testamente og tilbyde vores klienter sikkerhed til en fast, lav pris – og den helt rigtige rådgivning.

Medarbejdere

Jurister

Astrid Vinter

Aqdas Olsen

Jurist (cand.jur)
aqdas@familietestamente.dk

Caroline Ravn Pedersen

Jurist (cand.jur)
caroline@familietestamente.dk

Martin Dürr Jørgensen

Jurist (cand.jur)
martin@familietestamente.dk

Katrine Andersen

Kathrine Bolmgren

Lise Bøgild Paulsen

Jurist (cand.jur)
lise@familietestamente.dk

Signe Løvbjerg

Jurist (cand.jur)
Signe@familietestamente.dk

Katrine Lindgaard Pedersen

ChefJurist (cand.jur)
katrine@familietestamente.dk

Sanna Maja Merrild Olsen

Jurist (cand.jur)
sanna@familietestamente.dk

Stine Carøe Ritter

Jurist (cand.jur)
stine@familietestamente.dk
Stud.jur

Alberte Horsted

Stud. jur.

Cecilie Dygaard

Stud. jur.

Anna Nissen

Stud. jur.

Freja Victoria Villumsen

Caroline Søberg

Stud. jur.

Frederikke Olsen

Stud. jur.

Laura Lærke Lindkvist

Stud.jur.

Maja Krag-Snerling

Stud. jur.

Sascha Rosholm

Stud. jur.

Simon Skaaning Linnebjerg

Stud.jur.
Administration

Thomas Funch

administrerende direktør
thomas@familietestamente.dk

Morten Thunø

Kommunikationskonsulent
moth@dslaw.dk

Janne Jelstad

Kommunikationsansvarlig
janne@familietestamente.dk

Susanne Mathiassen

HR chef
suma@dslaw.dk

Kevin Larsen

Økonomichef
kela@dslaw.dk
Svar på 5-7 spørgsmål i arvesten, så finder du ud af, hvem der arver efter dig ifølge arveloven.

Hvem arver efter dig, hvis du ikke har et testamente?